Belki drewniane – drewnopodobne

Maskownice rur i kabli

Chcę zobaczyć więcej rustykalnych zdjęć

Zasady ochrony danych osobowych

Maskownice rur i kabli do stylowych wnętrz

Instalacje elektryczne, wentylacyjne i inne można skutecznie ukryć za pomocą specjalnych maskownic rewizyjnych. Niestety, większość z takich odkrytych instalacji nie prezentuje się zbyt dobrze w stylowych wnętrzach. W takich pomieszczeniach idealnie sprawdzają się za to rustykalne maskownice, dzięki którym ukryjesz:

 • rury
 • kable
 • kanały wentylacyjne
 • nawiewy
 • podciągi
 • piony wodne i kanalizacyjne
 • otwory rewizyjne oraz montażowe
 • pęknięcia i szczeliny w tynku

Dwa sposoby montażu maskownic

Nasze rustykalne maskownice rur, kabli oraz innych instalacji można montować na dwa sposoby: Profile specjalne trwale, za pomocą kleju do styropianu, lub podstawowe, dostępne na naszej stronie internetowej typu dekorfront tymczasowo, co umożliwia ich szybki demontaż. 

Jeżeli chcesz mieć łatwy dostęp do maskowanych instalacji lub otworów, montaż maskownic wykonaj za pomocą taśmy dwustronnej lub samoprzylepnej taśmy rzepowej. Możesz także użyć magnesów neodymowych i niewielkich blaszek. Wszystkie nasze maskownice rur i kabli są lekkie w porównaniu do naturalnego drewna, dlatego do ich umocowania wystarczą proste metody. Szczególną uwagę  podczas montowania maskownic drewnopodobnych należy zwrócić na bezpieczeństwo instalacji. Mocowania powinny być na tyle trwałe, aby nie zagrażały otoczeniu.

Instalacje psują aranżacje?

Ten problem występuje bardzo często w starszych wnętrzach, które poddano remontowi. Z różnych przyczyn instalacje poprowadzono nad, zamiast pod, tynkiem. W efekcie w pomieszczeniu od razu rzucają się w oczy rury, kable, korytka montażowe i inne elementy, które powinny być przecież niezauważalne. 

Wykorzystaj rustykalne maskownice rur i kabli

Aby szybko pozbyć się problemu, zamontuj rustykalne maskownice drewnopodobne. W tym celu wykorzystaj nasze kątowniki, ceowniki lub dekoracyjne deski. Stworzysz z nich drewnopodobne obudowy elementów instalacji, które oprócz ich maskowania, będą również atrakcyjnym akcentem rustykalnego stylu. W ten sposób nawet nieciekawy kanał wentylacyjny łatwo i szybko zamienisz w piękną, rustykalną belkę sufitową lub pionową. 

Chcesz poznać nasze produkty?

Zostaw  adres mailowy, na który wyślemy pełną ofertę . 

Otrzymaj darmowe próbki materiałów

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów?

Nic prostszego. Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

Dekoracyjne maskownice rur i kabli

Dekoracyjne maskownice rur i kabli znajdują szerokie zastosowanie również w nowoczesnym budownictwie, chociaż ich domeną pozostają remonty i renowacje starszych wnętrz. Za pomocą tych elementów możesz ukryć niechciane fragmenty instalacji, a przy okazji wprowadzić do wnętrza oryginalne, rustykalne akcenty. Dowiedz się więcej na temat maskownic rur i kabli. 

Spis treści:

 • Jak estetycznie zamaskować instalacje?

 • Maskownice imitujące drewno

 • Drewnopodobne maskownice rur i kabli – zastosowanie

Maskownice często kojarzą się nam plastikowymi zaślepkami i obudowami, od których chyba nikt nie oczekuje walorów dekoracyjnych. A przecież możesz wykorzystać nasze rustykalne drewnopodobne maskownice rur i kabli, których ręcznie formowane okładziny zewnętrzne do złudzenia przypominają naturalne, stare drewno. Sprawdź szczegóły tych rozwiązań.

Jak estetycznie zamaskować instalacje?

Problem bardzo często spotykany: rzucające się w oczy fragmenty instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, ciepłowniczych czy wentylacyjnych. Rozwiązanie: ukryć widoczne elementy. Tylko jak zrobić to estetycznie i nie sprawić, aby maskownice były bardziej zauważalne, niż to, co mają ukrywać? Wystarczy wybrać takie drewnopodobne maskownice rur i kabli, które same w sobie są ozdobami. 

Skorzystaj z gotowych elementów do maskowania instalacji prosto od producenta. Przygotowaliśmy ofertę różnych kształtów i rozmiarów rustykalnych elementów dekoracyjnych, za pomocą których szybko i co ważniejsze gustownie usuniesz z pola widzenia niepożądane kable, rury, nawiewy oraz inne części różnych instalacji. 

Maskownice imitujące drewno

Największą, choć nie jedyną, zaletą naszego rozwiązania, jest unikalny wygląd oferowanych przez nas drewnopodobne maskownic rur i kabli. Powierzchnie zewnętrzne tych elementów zdobione są twardą, trójwymiarową strukturą, która do złudzenia przypomina stare, naturalne drewno. W ręcznym procesie produkcji wiernie oddajemy takie detale, jak pęknięcia czy sęki, występujące w sezonowanych elementach drewnianych. Zagłębienia naszych wzorów w niektórych miejscach mają nawet 3 mm głębokości. 

Oferujemy styropianowe maskownice rur i kabli w pięciu super-realistycznych fakturach. Każda z nich dostępna jest w ponad 28 naturalnych odcieniach. Dzięki temu z łatwością dopasujesz wygląd maskownic do wystroju wnętrza, aranżacji czy pozostałych dodatków. Poza tym nasze produkty wyróżniają się niską masą, co ułatwia ich montaż. Możesz zainstalować je na stałe lub tymczasowo, aby w przyszłości zapewnić sobie łatwy dostęp do ukrywanych elementów instalacji.  

Styropianowe maskownice rur i kabli – zastosowanie

Styropianowe maskownice rur i kabli zamontować można w każdym pomieszczeniu. Zwykle są to jednak wnętrza remontowane lub po renowacji, czyli stare budownictwo. A to dlatego, że właśnie w takich lokalach problemy z niechcianymi elementami instalacji pojawiają się najczęściej. Styropianowe maskownice rur i kabli możesz wykorzystać do zakrycia:

 • pionów wodnych i kanalizacyjnych, 

 • rur odpływowych, 

 • podłączeń grzejników naściennych,

 • puszek instalatorskich,

 • przewodów, 

 • nawiewów klimatyzacji,

 • kratek wentylacyjnych,

 • pęknięć i ubytków tynku, 

 • dziur, plam, śladów po kleju i innych substancjach. 

Wybierając nasze drewnopodobne maskownice rur i kabli zyskujesz pewność, że produkty te są zupełnie odporne na wahania temperatur i wilgotności w pomieszczeniu. Okładziny oraz ich kolorystyka nie zmieniają wyglądu z biegiem czasu, a naszych maskownic nie musisz malować, ani w żaden inny sposób konserwować. Jest to więc jednorazowy zakup, który pięknem rustykalnego zdobnictwa będzie przez wiele lat  cieszył nie tylko Twoje oczy.

©2022. All Rights Reserved.