Belki drewniane – drewnopodobne

Imitacje drewna

Chcę zobaczyć więcej rustykalnych zdjęć

Zasady ochrony danych osobowych

Imitacje drewna do różnych zastosowań

Imitacje drewna, które produkujemy, dostępne są w różnych kształtach, fakturach i kolorach. Wszystko po to, abyś mógł montować je wszędzie tam, gdzie chciałabyś dodać rustykalne akcenty. W naszej ofercie znajdziesz:

 • ceowniki
 • kątowniki
 • deski rustykalne
 • konsolety

Gdzie zamontować imitacje drewna?

Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Wszystkie nasze imitacje są nie tylko wyjątkowo realistyczne, lecz również bardzo lekkie (posiadają styropianowy rdzeń) i łatwe w obróbce mechanicznej (docinanie, wiercenie otworów). Dlatego możesz ozdobić nimi naroża drzwi, ściany i sufity, obudowę imitacji kominka, ścianę za telewizorem czy narożniki w korytarzu, a nawet meble.  

 

Specjalny kształt ceowników i kątowników umożliwia ich montaż na krawędziach. Konsolety stosujemy najczęściej jako imitację podparcia belek na suficie. Tymczasem deski rustykalne  możesz z powodzeniem montować w tych samych miejscach, co prawdziwe. Pamiętaj jednak, że chociaż łudząco podobne, nasze imitacje drewna nie są zaprojektowane do przenoszenia obciążeń.

Imitacje drewna, czy prawdziwe drewno?

Prawdziwe, naturalnie stare deski i rustykalne belki są piękne. Ale takie elementy są drogie, często trudne do zdobycia. A jeszcze trudniej dobrać ich kolor do wystroju wnętrza. Poza tym montaż prawdziwych belek sufitowych bywa skomplikowany i prawie zawsze wymaga poważnej ingerencji w konstrukcję pomieszczenia. 

Nasze imitacje drewna łatwo zamontujesz w wybranym miejscu, ponieważ są dużo lżejsze od prawdziwego drewna. To proste, a na dodatek bez trudu wybierzesz najbardziej interesującą, trójwymiarową fakturę starego drewna. Każdy z czterech wzorów imitacji drewna występuje w wielu kolorach. 

Chcesz poznać nasze produkty?

Zostaw  adres mailowy, na który wyślemy pełną ofertę . 

Otrzymaj darmowe próbki materiałów

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów?

Nic prostszego. Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

Imitacje drewna

Nasze imitacje drewna do złudzenia przypominają elementy wykonane z tego naturalnego materiału. Dzięki temu możesz stosować je wszędzie tam, gdzie wykorzystałbyś prawdziwe drewno. A nawet w dodatkowych miejscach. Dowiedz się więcej na temat imitacji drewna. 

Spis treści:

 • Imitacje drewna – co to jest?

 • Zastosowania imitacji drewna

 • Gdzie kupić imitacje drewna?

Drewno towarzyszy człowiekowi od wieków. Nic więc dziwnego, że jego wygląd jest nam tak bliski. Poza tym drewniane elementy wystroju wnętrz dodają pomieszczeniom ciepła i swojskości. Właśnie dlatego nasze imitacje drewna cieszą się niesłabnącą popularnością.

Imitacje drewna – co to jest?

Imitacje drewna to najczęściej materiały dekoracyjne, które chociaż wykonane z tworzyw sztucznych, w zamyśle producenta mają przypominać naturalne drewno. W praktyce różnie z tym bywa, co pewnie zauważyłeś, jeżeli poszukujesz wyjątkowo realistycznych imitacji drewna. Wiemy na ten temat sporo, ponieważ działamy w tej branży od wielu lat. 

W tym czasie opracowaliśmy autorskie metody produkcji ultra-realistycznych imitacji drewna, które wyróżniają się trwałością okładzin oraz i barw. Cechą charakterystyczną naszych wyrobów jest wyraźna i głęboka struktura, imitująca naturalne zdobienia drewna. Głębokość tej trójwymiarowej faktury dochodzi nawet do 3 mm, co odpowiada oryginalnym, rustykalnym elementom.

Zastosowania imitacji drewna

Wydaje się, że podstawowym zastosowaniem imitacji drewna jest ozdoba sufitu. W tym celu klienci stosują nasze belki sufitowe, tworząc z nich fantazyjne konstrukcje stropowe. Ale to nie jedyne zastosowania tych produktów, ponieważ możesz zamontować je także na ścianach, narożnikach lub nawet jako wykończenie mebli albo innych przedmiotów. 

Pamiętaj, że oprócz rustykalnych belek na wymiar produkujemy także:

 • ceowniki

 • kątowniki

 • deski rustykalne

 • konsolety

Elementy te możesz wykorzystać np. w charakterze maskownic lub do uzupełnienia instalacji belek sufitowych.

Gdzie kupić imitacje drewna?

Być może od dawna szukasz imitacji drewna, które spełniałyby Twoje oczekiwania. Rozumiemy to doskonale, ponieważ większość naszej konkurencji oferuje produkty średniej jakości, którym bardzo daleko do wyglądu oryginalnych elementów z drewna. Kwestię komplikuje jeszcze sprawa odpadów, które powstają podczas montażu gotowych produktów. Dlatego my oferujemy belki sufitowe na wymiar, dzięki czemu nie wytwarzasz śmieci i płacisz tylko za ten materiał, który naprawdę wykorzystasz. 

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości imitacji drewna, sprawdź naszą ofertę na www.plastmaker.pl. Na tej stronie możesz również zamówić darmowe próbki materiałów, dzięki czemu na własne oczy przekonasz się, jak wiernie nasze produkty oddają piękno naturalnych, rustykalnych elementów. A jeśli jesteś już zdecydowany, zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który pomoże Ci złożyć zamówienie i zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie również nietypowych problemów. 

©2022. All Rights Reserved.