Belki drewniane – drewnopodobne

Imitacja deski

Chcę zobaczyć więcej rustykalnych zdjęć

Zasady ochrony danych osobowych

Imitacja deski - co to jest?

Imitacja deski to element ozdobny, który składa się z dwóch części: styropianowego rdzenia oraz powłoki dekoracyjnej drewnopodobnej. Zastosowanie styropianu zmniejsza wagę elementu, a w ręcznym procesie produkcji twarde okładziny zyskują wyraźną, trójwymiarową fakturę starego lub nowego drewna. Nasze imitacje deski możesz zastosować do:

dekoracji ścian i mebli

maskowania pęknięć i ubytków tynku

ukrycia elementów instalacji (np. kanałów wentylacyjnych)

wykończenia stylizowanych przedmiotów 

jako uzupełnienie konstrukcji z belek sufitowych

Imitacje desek w różnych wzorach

Nasze imitacje desek wyróżnia na tle konkurencji wyjątkowo realistycznie oddana faktura starego drewna na wzorach OLD lub RETRO oraz nowszego na wzorze MEDIUM. Żłobienia naszych elementów są głębokie, ponieważ sięgają nawet 3 milimetrów, co idealnie odpowiada naturalnym, starym elementom drewnianym. Imitacje desek dostępne są w czterech wzorach, a każdy z nich występuje w ponad 28 różnych wersjach kolorystycznych

Szukasz piękna naturalnego drewna?

To prawda, że stare drewno ma swój niepowtarzalny urok. Zgodzi się z tym każdy, kto chociaż raz poczuł pod palcami fakturę starych desek albo rustykalnych belek. Ale by uzyskać taki efekt, naturalne drewno trzeba poddać wieloletniemu procesowi starzenia lub szukać gotowych elementów, których ceny bywają bardzo wysokie, a dostępność wyjątkowo rzadka. 


Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Imitacje tak doskonałe, jak prawdziwe drewno.

Do rustykalnego stylu idealnie pasują nasze imitacje deski. Wyglądają dosłownie tak, jak prawdziwe stare deski, dzięki realistycznym kolorom oraz unikalnej fakturze Old, Medium lub Retro. Co więcej, w dotyku też są chropowate, pełne żłobień i sęków – zupełnie, jak naturalne oryginały. Teraz te stylowe elementy wykończeniowe dostępne są na wymiar, dzięki czemu kupujesz tylko tyle materiału, ile dokładnie potrzebujesz, nie marnując pieniędzy na odpady.  

Chcesz poznać nasze produkty?

Zostaw  adres mailowy, na który wyślemy pełną ofertę . 

Otrzymaj darmowe próbki materiałów

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów?

Nic prostszego. Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

Imitacja deski

Wydawać by się mogło, że w nowoczesnych budownictwie oraz aranżacjach wnętrz nie ma miejsca na drewniane deski. Okazuje się jednak, że w praktyce jest zupełnie inaczej, ponieważ po nasze imitacje desek sięga coraz więcej klientów. Sprawdź, co kieruje tymi ludźmi?

Spis treści:

  • Imitacja deski – to co jest?

  • Zastosowania imitacji desek

  • Zalety naszych imitacji desek

Naturalne drewno ma ponadczasowy urok. I pasuje nie tylko do wnętrz stylizowanych na regionalne czy wiejskie. Rustykalne detale nadają wszystkim pomieszczeniom oryginalny, ale ciepły i przytulny klimat. A imitacja deski znajduje zastosowanie także w całkiem nietypowych rolach. Dowiedz się więcej na ten temat.

Imitacja deski – to co jest?

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest imitacja deski? To płaski element dekoracyjny, którego rdzeń wykonany jest z twardego styropianu. Dzięki temu imitacja deski jest sztywna i lekka, co ułatwia jej montaż. Zewnętrzne powierzchnie rdzenia zdobione są ręcznie formowanymi okładzinami z twardej masy. W tych okładzinach tworzymy ultrarealistyczny, trójwymiarowy wzór, który do złudzenia przypomina naturalne, stare deski. 

W ten sposób otrzymujemy oryginalne i wyjątkowo atrakcyjne wizualnie elementy dekoracyjne, które mogą być zastosowane na wiele różnych sposobów. Do montażu wystarczy klej do styropianu, a w niektórych przypadkach można się nawet obyć bez niego, przez zastosowanie techniki na wcisk. Sprawdź, gdzie i po co zastosować imitacje desek.

Zastosowania imitacji desek

Ze względu na swoją budowę, imitacje desek nie są elementami konstrukcyjnymi, które mogą przenosić obciążenia. To jedynie dekoracje, ale w tej roli sprawdzają się naprawdę wyśmienicie. Dzięki nim:

  • zamaskujesz fragmenty instalacji (np. rury, nawiewy, okapy, kable),

  • ozdobisz ścianę w dowolnym miejscu (możesz też przykleić imitację deski pionowo),

  • nadasz oryginalny wygląd meblom i innemu wyposażeniu wnętrza,

  • zakryjesz pęknięcia i ubytki tynku. 

Pięć wyjątkowo realistycznych wzorów okładzin naszych imitacji desek, dostępnych jest w ponad 28 naturalnych kolorach, co zapewnia wiele możliwości dopasowania dekoracji do charakteru wnętrza, konkretnego zastosowania lub po prostu Twojego gustu i oczekiwań. 

Zalety naszych imitacji desek

W porównaniu do naturalny elementów, nasze imitacje desek są przede wszystkim lżejsze. Po podliczeniu wszystkich kosztów montażu i późniejszego utrzymania, imitacje desek są również znacznie tańsze, niż naturalne drewno, chociażby dlatego, że nie trzeba ich ani malować, ani w żaden inny sposób odświeżać czy zabezpieczać. Kolory okładzin są odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz procesy starzenia, a styropianowy rdzeń nie chłonie wilgoci i nie pracuje w wyniku wahań temperatury wewnątrz pomieszczeń. 

Dodatkowo nasze imitacje deski wytwarzamy w wielu rozmiarach, również nietypowych oraz dużych. Produkowane na wymiar elementy rustykalne mają także tę zaletę, że po ich montażu nie pozostają odpady. Nie musisz więc zajmować się ich utylizacją, ale przede wszystkim oszczędzasz, ponieważ płacisz tylko za takie ilości materiału, którą naprawdę wykorzystałeś. 

Jeżeli szukasz realistycznych imitacji desek oraz innych rustykalnych elementów dekoracyjnych, sprawdź naszą pełną ofertę na www.plastmaker.pl

©2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.