Belki drewniane – drewnopodobne

Imitacje belek rustykalnych na wymiar - czy warto?

Imitacje belek rustykalnych na wymiar to jedyna opcja, gdy potrzebujesz dekoracji sufitowych o dużych gabarytach. Okazuje się jednak, że nie tylko w takich sytuacjach opłaca się sięgnąć po to rozwiązanie. Dowiedz się więcej o imitacjach belek rustykalnych na wymiar i sprawdź, kiedy warto je kupić?

Spis treści:

 • Imitacje belek rustykalnych – do jakich pomieszczeń?

 • Belki drewnopodobne na wymiar czy gotowe?

 • Jak wybrać belki sufitowe? W ciągu 5 minut. 

 • Imitacje belek rustykalnych na wymiar prosto od producenta

Sufit ozdobić można na wiele sposobów, a do najbardziej wyszukanych należy z pewnością montaż sufitowych belek. Te rustykalne elementy dekoracyjne nadają wnętrzom unikalny, ciepły charakter, a także optycznie obniżają pomieszczenie. Sprawdź dlaczego imitacje belek rustykalnych na wymiar są tak popularne.

Imitacje belek rustykalnych – do jakich pomieszczeń?

Wielu Klientów zadaje nam pytania o to, do jakich pomieszczeń pasują imitacje belek rustykalnych. Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ te elementy dekoracyjne prezentują się świetnie praktycznie w każdym pomieszczeniu, łącznie z toaletą. 

Co więcej, dzięki pięciu różnym wzorom i szerokiej palecie naturalnych kolorów łatwo dopasujesz nasze imitacje belek rustykalnych na wymiar do wystroju każdego wnętrza. Właśnie dlatego nasi Klienci zamontowali już belki sufitowe w takich pomieszczeniach, jak:

 • pokoje wypoczynkowe,

 • pokoje dla gości,

 • kuchnie,

 • korytarze i przedpokoje,

 • gabinety i biura, 

 • sypialnie, 

 • pokoje dziecięce. 

Z imitacji belek rustykalnych na wymiar stworzyć można różne dekoracje.

Belki drewnopodobne na wymiar czy gotowe?

Gotowe belki drewnopodobne możesz kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wiele z nich to produkty bardzo dobrej jakości, które wyglądem rzeczywiście przypominają belki z prawdziwego drewna. Pamiętaj jednak, że zakup gotowych elementów wiąże się z koniecznością ich dopasowania do miejsca montażu. A to oznacza konieczność cięcia i powstanie odpadu, za który przecież musisz zapłacić. 

 

Tymczasem imitacje belek rustykalnych na wymiar są idealnie dopasowanie do miejsca, w którym je zamontujesz. To skraca czas prac i rozwiązuje problem odpadów. Płacisz tylko za materiał, który w 100% wykorzystasz. A nasze belki rustykalne do złudzenia przypominają prawdziwe drewno. Możesz się o tym przekonać, zamawiając darmowe próbki materiałów na plastmaker.pl

Jak wybrać belki sufitowe? W ciągu 5 minut. 

Belki sufitowe możesz wybrać samemu. W pierwszej kolejności zastanów się, jakie rozmiary mają mieć te elementy (chodzi o wysokość i szerokość). Pamiętaj, że im masywniejsze belki na wymiar zamówisz, tym bardziej będa one przykuwały wzrok. Dlatego prawdziwie duże dekoracje prezentują się najlepiej w dużych pomieszczeniach lub takich, w których sufit znajduje się wyżej niż standardowe 2,40 m.

 

W kolejnym korku zdecyduj, jak będzie wyglądała Twoja instalacja z belek. Czy stworzysz z nich misterną konstrukcję, przypominająca prawdziwie rustykalny sufit? A może po prostu zamontujesz kilka grubszych belek w równych odstępach, czyli tak, jak w wiejskiej chacie?

 

Teraz dobierz wzór okładzin. Do dyspozycji masz cztery różne faktury: 

 • old,

 • retro,

 • medium,

 • rustic.

Różnią się one rysunkiem naturalnych zdobień, gęstością sęków, głębokości szczelin itp. Na koniec wybierz kolor Twoich belek na sufit z palety ponad 28 realistycznych odcieni.

Nie tylko tak może wyglądać sufit z belkami rustykalnymi.

Imitacje belek rustykalnych na wymiar prosto od producenta

Imitacje belek rustykalnych na wymiar warto zamawiać prosto u producenta. Dzięki temu po pierwsze zyskasz profesjonalne doradztwo już na etapie składania zamówienia. Poza tym zawsze możesz liczyć na atrakcyjne rabaty. Dodatkowo zyskujesz gwarancję, że Twoje belki rustykalne na wymiar otrzymasz natychmiast po ich wyprodukowaniu, bez konieczności czekania na dostawę do sklepu czy dystrybutora.

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

©2022. All Rights Reserved.