Belki drewniane – drewnopodobne

Belki drewnopodobne na wymiar. Czy znasz te fakty?

Belki drewnopodobne na wymiar to świetny pomysł na wprowadzenie do wnętrza elementów rustykalnego stylu. Ale te elementy dekoracyjne doskonale komponują się również z innymi aranżacjami. Dowiedz się więcej o belkach drewnopodobnych na wymiar i sprawdź, czym różnią się od gotowych elementów tego typu?

Spis treści: 

  • Belka drewnopodobna – co to jest? 

  • Czemu belki drewnopodobne na wymiar są lepsze, niż gotowe?

  • Jak zamówić belki drewnopodobne na wymiar? To proste.

  • Belki drewnopodobne na wymiar. Polecają tego producenta.

Zdawałoby się, że sufit jest dosyć neutralnym miejscem w każdym pomieszczeniu, które niewiele wnosi do jego wystroju. I rzeczywiście tak jest, gdy pozostawimy go bez żadnej dekoracji. Ale by optycznie obniżyć pomieszczenie lub dodać mu przytulności, warto zainstalować na suficie belki drewnopodobne na wymiar. Odkryj fakty na ich temat.

Belka drewnopodobna – co to jest?

Belka drewnopodobna jest elementem dekoracyjnym i dlatego nie przenosi obciążeń tak, jak prawdziwe, drewniane belki. Jej celem jest imitacja naturalnego materiału, co w przypadku naszych belek drewnopodobnych wygląda naprawdę perfekcyjnie. W tego rodzaju dekoracjach możesz wykonać otwory w celu zamontowania np. punktów świetlnych. Możesz też dowolnie łączyć ze sobą belki drewnopodobne, dzięki akcesoriom komplementarnym takim, jak opaska maskująca czy konsola dekoracyjna. 

Belki drewnopodobne na wymiar montuje się najczęściej pod sufitem, ale nie tylko tam. Dzięki wykonaniu z gęstego styropianu, który pokryty jest trójwymiarową, twardą powłoką, belki drewnopodobne są lekkie, więc możesz wykorzystać je praktycznie w każdym miejscu Twojego pomieszczenia. Można z nich wykonać na przykład:

  • obudowę telewizora czy ekologicznego kominka,

  • opaski drzwi lub okien,

  • półki,

  • słupy oraz imitacje różnego rodzaju podpór.

Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia Twoja lub projektanta Twoich wnętrz. Tym bardziej, że te elementy dekoracyjne pasują do wielu popularnych stylów (np. prowansalski, skandynawski, klasyczny czy nawet loftowy).

Belki drewnopodobne na wymiar wykorzystać można na wiele sposóbów.

Czemu belki drewnopodobne na wymiar są lepsze, niż gotowe?

Belki drewnopodobne są dostępne w wielu sklepach, również internetowych. Gotowe elementy tego typu sprzedawane są najczęściej w odcinkach dwu lub trzy metrowych. Dlatego w sytuacji, gdy potrzebujesz np. 1,5 mb belki, będziesz musiał zapłacić za odpad, którego nie wykorzystasz. Dodatkowym kłopotem może być docięcie gotowej belki na potrzebną długość. Oczywiście pamiętać trzeba również o tym, że tego rodzaju elementy dekoracyjne oferowane w supermarketach często zauważalnie różnią się od drewnianych oryginałów. Dlatego jeśli zależy Ci na naprawde realistycznym wyglądzie rustykalnych belek, wybierz producenta, który wyróżnia się wyjątkową jakością swoich produktów.

 

W praktyce im większe gabaryty posiada belka drewnopodobna, tym więcej pieniędzy wydasz na odpadki. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór belek drewnopodobnych na wymiar. Otrzymasz elementy dekoracyjne idealnie pasujące do Twoich potrzeb. Nie będziesz musiał nic docinać, więc wszystkie krawędzie będą pokryte fabryczną strukturą. Nie zapłacisz także za odpadki i nie będziesz musiał ich utylizować. 

 

Belki drewnopodobne na wymiar to często także jedyny wybór, kiedy potrzebujesz elementów o niestandardowych lub bardzo dużych gabarytach. Prezentują się one nad wyraz okazale w pomieszczeniach o dużych powierzchniach lub z wysoko zawieszonym stropem. 

 

Jak zamówić belki drewnopodobne na wymiar? To proste.

Zacznij od odręcznego rysunku instalacji, którą chcesz wykonać z imitacji belek drewnianych. Na jego podstawie będziesz mógł zmierzyć długość poszczególnych elementów. Przy okazji wybierz również grubość i szerokość belek rustykalnych oraz zaznacz na rysunku miejsca ich połączeń. Na etapie projektowania możesz też za pomocą tych elementów zamaskować np. pęknięcia tynku czy inne niedoskonałości ścian.

 

Aby zamówić belki drewnopodobne na wymiar, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z ich producentem. Wystarczy telefoniczna rozmowa z konsultantem, który przeprowadzi Cię przez cały proces składania zamówienia i doradzi najlepsze rozwiązania. Będziesz mógł porozmawiać również o tym, jak łączyć belki sufitowe, a dzięki rysunkowi prościej Ci będzie te miejsca zwizualizować. Ułatwi to wybór elementów komplementarnych. 

 

W trakcie rozmowy konsultant wytłumaczy Ci także, w jaki sposób montować belki drewnopodobne. Po przyjęciu zamówienia oraz opłaceniu przez Ciebie zaliczki, rozpocznie się proces produkcji Twoich belek drewnopodobnych na wymiar. Czas oczekiwania zależny jest od szczegółów Twojego zamówienia, a informacje o terminie realizacji przekaże Ci konsultant już podczas rozmowy telefonicznej. 

Belka drewnopodobna Plastmaker to złudzenia przypomina prawdzie drewno.

Belki drewnopodobne na wymiar. Polecają tego producenta.

Jeśli szukasz belek drewnopodobnych o naprawdę wysokiej jakości wykonania, sprawdź ofertę firmy Plastmaker. Produkuje ona także elementy dekoracyjne na wymiar, które wyróżniają się niesamowicie realistycznym wyglądem, do złudzenia przypominającym prawdziwe drewniane belki. 

 

Wszystko dzięki unikalnemu procesowi produkcji, w trakcie którego styropianowy rdzeń elmementów pokrywany jest twardą i gruba powłoką. Następnie tworzona jest trójwymiarowa faktura. Jej zagłębienia mają nawet 3 mm grubości, co pozwala wiernie oddać powierzchnię prawdziwych, rustykalnych belek. Całość malowana jest w jednym z ponad 28 naturalnych kolorów. W zależności od Twojego wyboru krawędzie belek mogą być równe i proste lub ciosane dokładnie tak, jak w belkach z prawdziwego drewna. 

 

Kupujący polecają firmę Plastmaker również z tego powodu, że na ich stronie internetowej można zamówić darmowe próbki materiałów i przekonać się na własne oczy o wysokiej jakości ich wykonania. 

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

©2022. All Rights Reserved.