Belki drewniane – drewnopodobne

Belki na suficie

Chcę zobaczyć więcej rustykalnych zdjęć

Zasady ochrony danych osobowych

W jakich pomieszczeniach zastosować belki na suficie?

Nasze belki na suficie doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach stylizowanych na regionalne czy rustykalne, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, jako akcent, który dodaje ciepła i swojskości. Belki na suficie prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie w:

 • salonie
 • pokoju gościnnym
 • korytarzu
 • sali konferencyjnej
 • biurze
 • sali weselnej
 • obiektach agroturystycznych
 • obiektach gastronomicznych
 • stoiskach regionalnych
 • pomieszczeniach tematycznych

Lekkie belki na sufit do łatwego montażu

Nasze belki na sufit wykonane są ze styropianu o dużej gęstości, co zapewnia elementom sztywność przy zachowaniu niewielkiej masy własnej. Dlatego do montażu belek na suficie w większości przypadków wystarczy klej do styropianu aplikowany punktowo. 

Zewnętrzne okładziny belek, posiadają wyraźną, trójwymiarową strukturę drewna, dzięki czemu połączenie klejowe jest jeszcze bardziej trwałe. Natomiast łączenia belek na suficie polecamy zamaskować przy pomocy specjalnych opasek, które idealnie komponują się z naszymi imitacjami drewna.

Twoje wnętrza w rustykalnym stylu

Chciałabyś poczuć klimat wiejskiego domu? A może chciałbyś nadać oryginalny charakter pomieszczeniu, w którym wypoczywasz lub przyjmujesz gości?

W każdym z tych przypadków efektownym rozwiązaniem są belki na suficie. Zwykle montuje się je jako ostatnie elementy wystroju wnętrz, więc możesz zainstalować je w każdej chwili. 

Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Sufitowe belki to więcej niż ozdoby

Wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły, nasze superrealistyczne belki OLD, MEDIUM lub RETRO możesz dowolnie łączyć, tworzą unikalne konstrukcje, które optycznie powiększają pomieszczenie. Mogą również pełnić funkcję nie tylko ozdobną.

Część klientów lub wykonawców na własne potrzeby montuje oświetlenie ledowe w belkach rustykalnych na suficie. Niezależnie od szczegółów takiej instalacji, w naszych belkach szybko i bez problemu wykonasz niezbędne otwory czy nacięcia. 

Każdorazowo takie instalacje wykonywane są we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność zamawiającego. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów z łatwością wybierzesz u nas belki sufitowe o najbardziej pożądanych gabarytach.

Chcesz poznać nasze produkty?

Zostaw  adres mailowy, na który wyślemy pełną ofertę . 

Otrzymaj darmowe próbki materiałów

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów?

Nic prostszego. Zamów darmowe próbki na www.plastmaker.pl

Rustkalny blog

Dowiedz się więcej o rustykalnych belkach na sufit i imitacjach drewna. Zobacz inspirację, porady oraz przykłady zastosowań naszych elementów dekoracyjnych.

Belki na suficie

Dekoracyjne belki na suficie stają się coraz modniejsze również w nowoczesnych wnętrzach. Wyjątkowo realistyczne wzory oraz naturalne kolory naszych imitacji belek sufitowych ze styropianu sprawiają, że te elementy dekoracyjne klienci montują w przeróżnych pomieszczeniach. Dowiedz się więcej o belkach na suficie.  

Spis treści:

  • Drewniane belki na suficie

  • Jak zrobić dekoracyjne belki na suficie

  • Imitacja belki sufitowej ze styropianu – zalety

Prawdziwe rustykalne belki na suficie są drogie, a ich montaż często okazuje się skomplikowany. Tymczasem imitacje belek na sufit ze styropianu są kilkukrotnie tańsze i o wiele łatwiejsze w instalacji. Poznaj szczegóły. 

Drewniane belki na suficie

Drewniane belki na suficie są charakterystyczne dla starych budynków, których najwięcej znajduje się jeszcze na wsiach. Pewnie dlatego widok rustykalnych belek nieodmiennie przywodzi na myśl przytulne wnętrze wiejskiej chaty, pełne pysznych zapachów, ciepła i spokoju. 

Dokładnie taki sam klimat możesz stworzyć w nowych pomieszczeniach za pomocą naszych dekoracyjnych belek na suficie. Wykonujemy te elementy ręcznie, dokładnie na podany przez Ciebie wymiar. Dzięki temu możemy stworzyć imitacje belek o nietypowych lub bardzo dużych gabarytach, które prezentują się wyjątkowo okazale.

Jak zrobić belki na suficie?

Nasza technika produkcji belek na sufit objęta jest firmową tajemnicą. Możemy zdradzić jedynie tyle, że rdzeniem elementów jest utwardzony styropian, natomiast okładziny zyskują unikalny, realistyczny wzór w procesie ręcznej obróbki. Z doświadczenia wiemy, że tak wierną fakturę naturalnego drewna nie da się powtórzyć bez znajomości szczegółów naszej technologii. 

Natomiast jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić belki na suficie w Twoich wnętrzach, spieszymy z odpowiedzią. Najprościej wybrać imitacje belek sufitowych na wymiar, dzięki czemu unikniesz konieczności docinania elementów i związanych z tym odpadków. Gotowe belki sufitowe zamontować możesz na wiele sposobów, ponieważ cechują je wysoka sztywność oraz niska masa. Rekomendujemy użycie kleju do styropianu albo montaż na wcisk np. z użyciem niskoprężnej piany montażowej. 

Imitacja belki sufitowej ze styropianu – zalety

Imitacje belek sufitowych ze styropianu szturmem podbijają rynek. I trudno się temu dziwić, ponieważ w porównaniu do tych elementów wykonanych z prawdziwego drewna mają same zalety. Zaliczamy do nich:

– niższą cenę belek na sufit,

– łatwość obróbki,

– wygodny montaż,

– ultrarealistyzne, głębokie wzory 3D, do złudzenia pzypominające fakturę prawdziwego drewna,

– naturalne kolory dostępne w palecie ponad 28 odcieni,

– możliwość wykonania dekoracyjnych belek na sufit o różnych wymiarach,

– dostępność akcesoriów komplementarnych, które wzbogacają całość instalacji. 

Imitacje belki sufitowe ze styropianu są odporne na działanie czynników, panujących wewnątrz pomieszczeń. Nie trzeba ich malować, ani w żaden inny sposób odświeżać czy konserwować. A przy tym wszystkim mogą być montowane również w całkowicie wykończonych pomieszczeniach, bez konieczności remontu czy nawet dużej ingerencji w wystrój wnętrza. Zapamiętaj: nasze imitacje belki sufitowej ze styropianu to sprawdzona jakość, którą wybrały już setki zadowolonych klientów. Dołącz do nich teraz!

©2022. All Rights Reserved.